لگال بن چیست؟

موسسه گام حق به عنوان مرکز نشری تخصصی در جهت حمایت هرچه بیشتر از علاقه مندان به کتاب و با توجه به واقعیات دنیای گران کتاب، علاوه بر تخفیف‎های دوره ای هر یک از محصولات، بابت هر خرید از سایت به نسبت قیمت کتاب خریداری شده به خریداران خود "لگال بن" اعطا می کند. این بن‎ها قابلیت تبدیل به ارزش ریالی خواهند داشت که خریدار می‎تواند در خرید بعدی خود از آن به عنوان بن تخفیف استفاده کند.

اما لگال بن چیست؟

لگال بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کتاب، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از لگال‌بوکس، بسته به ارزش کتاب خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز "لگال بن" که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

  • لگال بن، امتیازیست ویژه که لگال‌بوکس جهت تشویق حداکثری، به همه‏ مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.

  • لگال بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.

  • میزان دریافت امتیاز لگال بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.

  • اگر در خریدهای قبلی امتیاز لگال بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کتاب بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از لگال بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود. این میزان که برای هر کالا متفاوت است، در صفحه اطلاعات محصول درج شده است.

  • در حال حاضر اعتبار هر امتیاز لگال بن از زمان دریافت آن 30 روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف لگال بن، باید برنامه ریزی کنید.

 

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کتاب مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن بیست هزار تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کتاب حدود 20 امتیاز لگال بن به ارزش 1000 تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کتاب امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید لگال بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز لگال بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی لگال‌بوکس و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه دو کتاب با قیمت ده هزار تومان را انتخاب می‌کنید.

در این مثال از 20 لگال بن قبلی، امکان استفاده از 10 لگال بن برای کتاب اول و 10 لگال بن برای کتاب دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای 10 هزار تومان، 9500 تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن مجدداً 20 لگال‎بن جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید 20 لگال بن در حساب شما موجود است. یعنی تا 500 تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر لگال بنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا 30 روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

 

آیا امکان انتقال لگال بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال لگال بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای لگال بن خود سودمند سازید.

 

آیا می‌‏توان از لگال بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، لگال‎بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت لگال بن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار لگال بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

 

برای خرید هر محصول، از چه تعداد لگال بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از لگال بن برای کتابهای مختلف، متفاوت است و این مقدار برای خرید هر کتاب در کنار قیمت آن نمایش داده می‏‌شود. همچنین مقدار قابل استفاده لگال بن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود. توجه داشته باشید که کتابهای عرضه شده در طرحهای تخفیفی ویژه به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

 

آیا می‌توان در ازای لگال بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

لگال بن برای استفاده در سایت لگال‌بوکس طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف لگال‌بوکس، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، لگال بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

 

آیا لگال بن دریافتی خرید جدید به لگال بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری لگال بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر لگال بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از لگال بن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از لگال‌بوکس دریافت کنید.